O Fundacji

Nasza pasja do łączenia.

Joanna i Roman Chmielewscy

Jesteśmy małżeństwem od 35 lat i wciąż jesteśmy w niezwykłej podróży, jako tandem. Mamy dwoje wspaniałych, dorosłych dzieci, którym z modlitwą, miłością, troską, czasami radą, jeśli o to poproszą, towarzyszymy na ich własnych drogach.

Każde z nas przeżyło bardzo osobiste, duchowe doświadczenie, które Ewangelia nazywa „nowym narodzeniem”. Przyjęliśmy wiarą zbawienie dane nam przez Boga w Panu, Jezusie Chrystusie stając się dziećmi naszego Boga Ojca i uczniami Jezusa. Dostęp do Jego Słowa, tj. Biblii, pomoc Ducha Świętego i modlitwa codziennie zmieniają nasze życie i mają wpływ na wszystkie działania.

Przez 24 lata byliśmy zaangażowani w pracę duszpasterską w jednym z kościołów na Śląsku. Ponadto, przez wiele lat byliśmy oddanymi swoim uczniom i ich rodzicom nauczycielami. Nasze doświadczenia zdobywane codziennie w relacji z Bogiem, w relacji małżeńskiej, w życiu rodzinnym i w pracy zawodowej stały się inspiracją do odkrycia naszej wspólnej pasji i powołania. Naszą życiową misją stało się: towarzyszenie ludziom w ich życiowych zmaganiach i świętowaniu osobistych sukcesów; pomoc w poszukiwaniu rozwiązań życiowych problemów i przekuwaniu ich na nowe możliwości. Naszą metodą jest prowadzenie do Tego, który ma wszystkie zasoby, aby życie każdego było wypełnione głębokim poczuciem miłości, bezpieczeństwa, wartości i celu, do Boga przez Jezusa.

Nie uważamy się za ekspertów, bo sami wciąż się zmagamy. Nasi przyjaciele mówią o nas, że jesteśmy połączeniem ognia i… benzyny. Inni pytają, kto jest ogniem, a kto benzyną w tym zestawieniu. Dzięki Bożej łasce nigdy nie doszło do ostrych „poparzeń”, chociaż nie raz bywało gorąco. Uczymy się ze wszystkich życiowych doświadczeń, zarówno dobrych jak i trudnych. Odkrywamy, że dane nam przez Boga talenty mogą służyć do rozpalania wzajemnej miłości, troski o swoje serca, do łączenia, a nie dzielenia i niszczenia. Ta pasja do łączenia ludzi z Bogiem i ze sobą nawzajem napędza nas bardziej niż paliwo.

Nie polegamy wyłącznie na naszej wiedzy i umiejętnościach, chociaż nie jesteśmy ignorantami. Ufamy Bogu i Jego Słowu spisanemu w Piśmie Świętym, które jest naszym ostatecznym autorytetem we wszystkich sprawach codziennego życia.

Kilka lat temu otrzymaliśmy od przyjaciół materiały opracowane przez John’a Regier’a, wieloletniego pastora, doradcy i autora książek, dyrektora Caring For The Heart Ministries w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliły nam one poszerzyć wiedzę i umiejętności oraz zdobyć materiały, które chcemy udostępniać naszym klientom w języku polskim. Mieliśmy również przywilej uczestniczyć w szkoleniach, stażach opartych na tym programie i regularnie aktualizujemy zasoby, aby oferować skuteczną pomoc.

W połowie kwietnia 2022 roku powołaliśmy do istnienia Fundację „Projekt: Razem – Pasja do łączenia”, która jest płaszczyzną współpracy z Bogiem i ludźmi pragnącymi dołączyć do tego projektu.

Szybki Kontakt

Zadaj pytanie lub zarezerwuj spotkanie, wysyłając do nas zgłoszenie za pomocą poniższego formularza. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe!

10 + 5 =

+48 725 734 217

info@projektrazem.org